W zgodzie z naturą

W zgodzie z naturą
Mieszkania od deweloper Dąbrówka blisko Poznania dla rodziny Przeczytaj na temat projektów domów energooszczędnych

Im szybciej rozwija się nasza cywilizacja, tym bardziej zauważamy niektóre minusy postępu. Co gorsza, jest to często refleksja spóźniona, bo efekty rozwoju technologii nie da się cofnąć. W konsekwencji oddalamy się od środowiska naturalne, w którym żyli nasi przodkowie. Żyjemy zupełnie inaczej, często nieświadomie przeciwstawiając się temu, co przewidziała dla nas natura.

Spędzamy większość życia w pozycji siedzącej, mamy mało ruchu i oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Do tego mieszkańcu dużych miast żyją w zagęszczeniu znacznie większym niż kiedykolwiek wcześniej miało to miejsce. Jak by tego było mało, w miastach nieustannie dręczy nas wysoki poziom hałasu i bodźce wzrokowe – choćby w postaci reklam. Nic dziwnego, że czasem jesteśmy zirytowanie „bez powodu”, albo odczuwamy „nieuzasadnione” bóle głowy.

tablice.gorące.com.pl

Niektórzy mieszkańcy miast wiedzą jak sobie z tym radzić. Najprostsza recepta to ucieczka z miasta na teren podmiejski lub na wieś. Niestety nie jest to rozwiązanie dla każdego – inwestycja w podmiejską działkę wymaga dużych nakładów finansowych. W dodatku liczba atrakcyjnych działek nieustannie maleje. Warto więc podjąć decyzję jak najszybciej.